sallex

Stropné vykurovanie

Vykurovací film technológie uhlíkových vlákien

Vykurovací film technológie uhlíkových vlákien

Popis: Základným prvkom podlahových vykurovacích systémov CALEO je 0,388 mm tenký vykurovací film technológie uhlíkových vlákien umiestnitelný priamo pod podlahovú krytinu, resp. pod podkladový betón. O možnostiach inštalácie sa informujte u nás alebo u našich partnerov.

Technické údaje:

Výkon: 160W/m2 a 210W/m2
Šírka: 30cm , 50cm
Dĺžka:  voliteľná max. do 8A
Hrúbka: 388 mikrónov (0,388mm)
Izolácia vykurovacieho telesa: dvojitá izolácia
Vonkajšia izolácia: PET 
Odporúčané ovládanie: termostat so stopným čidlom
Certifikáty:  CE , TÜV, UL, GOST...

Služby: vypracovanie cenovej ponuky, dimenzovanie, kompletná realizácia, produktová podpora

Využitie: stropné a stenové vykurovacie systémy za sadrokartón, komfortné, neviditeľné vykurovanie

Výhody: nízke náklady, rýchla realizácia,

Záruka: 15 ročná

Na stiahnutie: produktový katalóg

Výhodné investičné náklady, rýchla realizácia

Investičné náklady vykurovacích systémov CALEO sú oveľa nižšie než pri klasickom vykurovaní, čiže jeho vybudovanie je v mnohých prípadoch odôvodnené. Projektovanie a realizácia systému sa dá uskutočniť v závislosti od veľkosti plochy aj za 1 pracovný deň. Výkon je možné dimenzovať flexibilne podľa energetických parametrov, v prípade nízkoenergetických budov sa neobjaví strata účinnosti, ako pri najmodernejších systémoch s plynovým kotlom alebo pri systémoch s tepelným čerpadlom.

Maximálny pocit komfortu

Výhodou infračerveného vykurovania je, že ľudské telo je v neustálom kontakte so sálavým povrchom, vzniknuté tepelné žiarenie vnikne do tkanív, kde vlastnou energiou stimuluje tkanivá ľudského tela, zlepšuje tým krvný obeh a vytvára pocit vyššieho tepla a komfortu. Naše podlahové vykurovacie systémy zabezpečujú ideálnu teplotu v oblasti nôh, tela a hlavy, oproti klasickému vykurovaniu, kde je najteplejším bodom miestnosti strop. V prípade stropného vykurovania sálavé teplo zabezpečuje príjemný pocit tepla, pričom teplota vzduchu je tiež rovnomerná.

Minimálna spotreba energie

Vysoká účinnosť, inteligentné riadenie, presné dimenzovanie. CALEO oproti klasickým vykurovacím systémom vyžaruje teplo na oveľa väčšej ploche, nevytvárajú sa studené body (ďaleko od radiátorov). Zníženie teploty o 1ºC znamená 6%-nú úsporu energie. Nižšia teplota pri rovnakom pocite komfortu si vyžaduje menej energie. Teplota miestností vďaka sálavému teplu sa môže o 2-3 ºC znížiť, tým je možné dosiahnuť 10-20 % úsporu, bez zníženia pocitu komfortu. 
Vykurovací systém CALEO je možné kombinovať s obnoviteľnými zdrojmi energie.

Prevádzka nevyžadujúca údržbu

Vykurovacie systémy pozostávajú z CALEO vykurovacích prvkov, montážnych pomocných prvkov a riadiacich termostatov, ktorých životnosť je výnimočne vysoká, tým nevyžadujú údržbu, pravidelnú technickú kontrolu ani výmenu jednotlivých dielov, vďaka tomu je možnosť poškodenia minimálna. Táto skutočnosť je vyslovene dôležitá mimo obytných miestností aj v kanceláriách, obchodoch, v reštauráciách a verejných inštitúciách, kde je dôležitá prevádzková bezpečnosť, dá sa ušetriť na skladovaní náhradných dielov aj na samotnej údržbe.

Neviditeľné teplo

Naše vykurovacie systémy sú úplne neviditeľné, neovplyvňujú dizajn budovy, umiestnenie nábytku v nej, nevyžadujú technickú miestnosť (kotol, čerpadlo, potrubie, atď.), čím je možné pri dnešných cenách za m2 ušetriť samotnú technickú miestnosť, zavedenie plynu, vyhotovenie komína/vložky, atď. ...

15 ročná záruka

Výbornú kvalitu produktov CALEO dokazuje 15 ročná záruka, ktorá je výnimočná vo vykurovacej technike.

Cenník

Vykurovacie filmy technológie uhlíkových vlákien s výkonmi vhodnými na podlahové vykurovanie

Typ CHF001 CHF002 CHF004 CHF005 CHF006
Šírka (cm) 50 80 50 80 100
Hrúbka (mm) 0,38 0,38 0,38 0,38 0,38
Výkon (W/m2) 80 80 130 130 130
Cena/bm (€ bez DPH) 11,70 18,72 12,00 19,20 24,00

Produkty

Dokumenty na stiahnutie

(780.99 kb)
(1033.91 kb)